AC Dětem - Odbor práce s dětmi

„Cílem našeho vyučování je láska z čistého srdce,
z dobrého svědomí a z upřímné víry.“
(1Tm 1,5)


Doporučujeme vám

Vítejte na stránkách Apoštolské církve určených pro pracovníky s dětmi a pro rodiče.
Táborové programy

tábor


Kliknutím na tento řádek zobrazíte nabídku příloh ke stažení.

Táborové programy
Každý, kdo pořádá tábory, potřebuje občas najít nějakou novou inspiraci. K tomu slouží tato rubrika. Najdete v ní fotogalerii s drobnými nápady, co se dá na táboře dělat, ukázku táborového deníku, komplet celý připravený tábor, pětidenní táborový program Velké vodácké dobrodružství, a další. Kromě nabídky je tu i výzva pro vás. Máte-li něco, co jste s úspěchem použili na táboře, neváhejte a pošlete, ať si pomůžeme vzájemně a nenecháváme dobré věci v šuplíku.


1. Táborový program Ester
V přílohách najdete soubor 1A: zpracovaný táborový program ke knize Ester,soubor 1B: táborový deník.

2. Táborový program Někam patřím
je soubor, který pro vás připravily Veselé rukavice.
V přílohách najdete soubor 2A: úvod k táborovému programu, soubor 2B: zpracovaný táborový program,soubor 2C: táborový deník.

3. Táborový program Velké vodácké dobrodružství
je vhodný na pětidenní klub nebo na týdenní tábor. V přílohách najdete soubor podrobně rozepsaný program i náměty ke hrám, scénáře ke scénkám a samozřejmě biblické vyučování.

4. Táborový program každou horu můžeš zdolat
je soubor, který pro vás připravily Veselé rukavice.
V přílohách najdete soubor 4A: zpracovaný táborový program, soubor 4B: táborový deník.

5. Táborový program Bručko
je lehce nastíněný program týdenního tábora podle knihy Bruce Olsona - Bručko.
V přílohách najdete soubor 4A: zpracovaný táborový program, soubor 4B: táborový deník.

6. Fotografie s náměty ke hrám
Často stačí jediný pohled na fotografii a získáte inspiraci, jak zpestřit váš táborový program. K tomu slouží přílohy uvedené zde.

7. Táborový program Jonáš
Tento program připravila na sborovou dovolenou kolínského sboru Radka Fleková. Poslouží vám jako vhodný námět na vícedenní akci s dětmi. Součástí programu byly i Průzkumné listy.

8. Táborový program Eliáš
Tento program připravila na sborovou dovolenou kolínského sboru Radka Fleková. Poslouží vám jako vhodný námět na vícedenní akci s dětmi. K programu patřil i deník.

9. Čtyřdenní program Tajemství staré knihy
Tento program připravila Radka Fleková. Poslouží vám jako vhodný námět na vícedenní akci s dětmi.

10. Námět na táborový program Jaký je Bůh
Tento program připravila na sborovou dovolenou kolínského sboru Radka Fleková. Poslouží vám jako vhodný námět na vícedenní akci s dětmi.

11. Orientační běh a úkoly na stanoviště k programu o apoštolovi Pavlovi
Tento program byl součástí programu 10. ročníku soutěže O poklad Krále králů. Pokud budete pořádat s dětmi nějakou akci s tématem apoštol Pavel, pak vám může posloužit jednak soubor, kde je připravený orientační běh a také soubor, kde máme připravené putování po jednotlivých stanovištích, kde děti plní jednotlivé úkoly. Oba jsou pro starší i mladší děti.

12. Táborový program Agenti
Mnozí z vás jezdíte v létě na Duchovní soustředění, na kterém je program pro děti. Ten minulý vám připravila Mirka Smetanová; program má pracovní název Agenti. Mirka studuje na katedře pedagogiky a psychologie a příprava tohoto programu byla součástí její studijní praxe. A protože se moc líbil, můžete si jej zde stáhnout a připravit si podle něj vlastní program na váš tábor, sborovou dovolenou, či jinou akci.