AC Dětem - Odbor práce s dětmi

„Cílem našeho vyučování je láska z čistého srdce,
z dobrého svědomí a z upřímné víry.“
(1Tm 1,5)


Doporučujeme vám

Vítejte na stránkách Apoštolské církve určených pro pracovníky s dětmi a pro rodiče.
Vyučování na besídky

Vyučování na besídky
Zde najdete několik materiálů i s ukázkami jednotlivých lekcí, které vám mohou posloužit jako kurikulum při vyučování dětí i jako pomůcky při vyučování jednotlivých biblických témat. Některé jsme připravili ve spolupráci s AoG a BGMC, jiné jsou z autorské dílny ODACu, některé jsou přímo od vás, kteří jste se rozhodli se s námi podělit o to, co máte vy sami.

V této rubrice najdete sešity s kompletně připravenými lekcemi pro besídku s nejmenšími dětmi. Každý sešit obsahuje 12 lekcí. V každé lekci máte náměty, jak dětem sdělit dané téma i se šablonami toho, co lze s dětmi vyrobit, aby si lépe zapamatovaly to, co je chcete naučit. Zapojit je možné děti od věku dvou let, horní hranice je 6 let. Nejstarším a nejmladším dětem je potřeba materiál uzpůsobit, ať odpovídá jejich dovednostem a znalostem.

Každá lekce obsahuje bohaté vyučování, které poskytne náplň na dvě schůzky. Obsahem lekcí je biblický příběh, ilustrační příběh, několik her a verš k zapamatování.

12 kompletních lekcí o misii v různých zemích světa.

Dvanáctidílný seriál čtvrtletních materiálů pro práci s náctiletými. (156 lekcí, vyučování celkem na 3 roky.) Každý díl je tvořen ze tří sešitů: Příručky pro učitele, Studijních materiálů a Pracovních listů pro děti nebo mládež.

77 kompletních lekcí pro práci s dětmi od čtyř do dvanácti let. Všechny lekce jsou postavené na smyšleném příběhu, který má dětem dokreslit biblické pravdy nebo připomenout biblický příběh, který se učily na předešlé besídce.

Je 13 vyučovacích lekcí pro sedmi až dvanáctileté děti na téma dary Ducha svatého. Lekce jsou plné scének, názorných ukázek, obsahují klíčové verše i nápady, jak se děti mohou verše naučit, biblické příběhy, které s danou lekcí souvisí a mnoho dalšího.

Je příručka pro učitele o tom, jak učit děti O křtu Duchem svatým a jak je ke křtu vést.

Zvířátka v Bibli je trilogie pro děti ve věku zhruba 5 – 8 let.
Jednak je to knížečka, kde se děti dozví, jak si Bůh může použít ke svým záměrům i zvířátka,
dále pak je to omalovánka s krátkým vysvětlením, jak právě toto zvířátko si Bůh použil
a konečně je to i pexeso.
Ukázku z omalovánek můžete vidět v příloze.

Kniha Pam Forsterové Jak vychovávat ke spravedlnosti je biblické vyučování pro rodiče. Najdete zde plno podnětů jak vést děti k Bohu a k požehnanému životu.

Několik lekcí zpracovaných s powerpointovou prezentací.

Pokud nejste vyloženě malíři, jistě uvítáte možnost stahovat si obrázky, které vám pomohou na vašich schůzkách s nejmenšími dětmi.

Pokud máte rádi divadlo, jistě si s dětmi rádi zahrajete příběh Maxe Lucada.

Máte doma v šuplíku nachystané lekce, které jste sami připravili a chcete se o ně podělit s ostatními? Zde je pro toto vhodné místo. Posílejte je na adresu danka.navratilova (zavináč) centrum.cz